...zase ONB

17. prosince 2007 v 18:57 |  ♥One night band♥

Hladký pop´n´roll

One Night Band: zleva Lukáš Bundil (kytara), Václav Hess (bicí), Milan Morava (kytara), Radek Harant (zpěv) a Karel Gregor (baskytara).
One Night Band: zleva Lukáš Bundil (kytara), Václav Hess (bicí), Milan Morava (kytara), Radek Harant (zpěv) a Karel Gregor (baskytara). foto: Universal Music
Skupina One Night Band je další z řady pop "kytarovek", které se perou o přízeň klubového publika a mládeže převážně školou povinné. Produkují prostou a rozjásanou hudbu, příliš lehkou pro označení rock - prostě pop´n´roll.
10. 12. 2007 16:11
Pokud si odmyslíte konkrétní zvuk nahrávek, nejsou písničky One Night Bandu moc vzdáleny popovějším kytarovým skupinám z 60. let. Chytlavé refrény a uhlazená, krátká kytarová sóla by mohla zabodovat u středoproudého publika.

Chvílemi znějí jako Žbirka, chvílemi jako Chinaski, samozřejmě až na texty v angličtině. Zpěv působí mile, ale také poněkud unyle a v tom se skrývá jisté nebezpečí monotónnosti, zvláště když kytary znějí pořád tak neškodně a celé je to takové "hodňoučké".

Podobných kytarovek najdete na trhu stovky a není je třeba nějak přeceňovat, nicméně One Night Band pochytil aspoň trochu pověstné beatlesácké zpěvnosti, takže v českých malorybníčkových poměrech se nemá za co stydět.
One Night Band: Bells In My Head, Universal 2007
Stanislav Dvořák, Novinky
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

znas one night band?

ano 33.3% (4)
trochu 16.7% (2)
ne 16.7% (2)
cozeeeee 33.3% (4)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama