sice kapku starsi, ale je...clanek o ONB

20. prosince 2007 v 14:58 |  ♥One night band♥

One Night band v Pacově

Vydáno dne 06. 08. 2004
One Night Band o Pacovském poledníku 2004. Rozhovor s Milanem Moravou o chystaném koncertě a jejich vztahu k Pacovu.


Proč jste se rozhodli účinkovat na Pacovském poledníku 2004?

Jsme kapela, která koncertuje a tudíž má zájem o vystupování na letníchhudebních a vícežánrových festivalech. Pacovský poledník je jedním z nich, svýmy rozměry snad patří mezi ty komornější, nicméně není jednostranně zaměřený a to se nám na něm líbí. Jsme rádi, že jsme dostali k účinkování příležitost.

Kdy jste se poprvé dozvěděli o tomto festivalu?

Jeden z členů One Night Bandu, kytarista Milan Morava, z Pacova pochází, každoročně se tam vrací a o dění v městě se zajímá, tudíž mu festival není neznámý a sleduje ho už od prvního ročníku. Zbytek kapely se o festivalu dozvěděl od něj.

Je to jen koncert nebo to pro vás znamená něco víc? Ma pro vas vystoupeni nejaky vyznam nebo je to jen jeden z vasich dalsich koncertu?

Festival jako takový je více než jen řada koncertů, Pacovskýpoledník má navíc v programu mnohem širší záběr, takže vymezovat ho tímto způsobem by bylo nespravedlivé. Pro nás je každé vystoupení neopakovatelným zážitkem, rozhodně nejsme chladně hrající rutinéři. Navíc i publikum je na každém místě kde hrajeme trochu jiné a tím i atmosféra koncertu.

Co má vaše hudba vyvolat u posluchačů?

Myslíme si, že lidé si mají naši hudbu, ale i hudbu obecně, jednoduše užít. Rozhodně nechceme naše posluchače poučovat, vštěpovat jim nějaké politické názory, prázdně filozofovat. Na druhou stranu se snažíme vyvarovat jisté plytkosti typické pro střední proud a pop toho nehrubšího zrna. Jinými slovy chceme lidi bavit a nebýt přitom trapní. Pro ilustraci: naše chystané nové CD ponese název Pop ´n´ Roll, což je název, který nejvíce odpovídá stylu cohrajeme. CD vyjde na našem labelu Small Dog Recordings a bude věnováno všem psům, obzvláště pak těm malým, kteří z tohoto světa odešli vlastní tlapkou.

Co považujete za váš největší úspěch ve vaší kariéře?

Kapela vznikla před rokem, takže vavřínů a trofejí zatím mnoho neposbírala. Úspěchem pro nás rozhodně byla recenze našeho CD Fight v časopise Rock and Pop, kde jsme sklidili pět hnězdiček a byli označeni za dobrou alternativu za všechny současné poprockové hvězdy. Hráli jsme ve známých pražských klubech Akropolis a Roxy a s naší hudbou jsme měli úspěch i při vystupování v zahraničí. Těší nás zájem rozhlasu, účinkovali jsme a ještě budeme účinkovat v několika pořadech s hudební tématikou. Já osobně ale považuji za úspěch především prostě to, že se naše hudba posluchačům líbí a když s námi na koncertě začne publikum zpívat písničku, kterou jsme napsali, je to úžasný pocit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama