Jak vidí končící rok 2007 české kapely

26. prosince 2007 v 11:07 |  ↑Ostatni↓
Závěr roku je pravidelně spojován s otázkou bilancování a hodnocení toho, co se povedlo a nepovedlo. Ani my jsme nechtěli zůstat pozadu, ale přiznejme si, naše přání by stejně většinu z vás nezajímala, takže jsme se radši zeptali pár českých kapel, které na české hudební scéně něco znamenají a které máme v redakci rádi :o). Názory Sunshine, The Prostitutes, Vypsané fiXy a dalších si teď můžete přečíst sami.
Otázky
1. Na co jste za tenhle rok ve svém hudebním životě nejvíc pyšní?
2. Co se vám naopak nepovedlo a nebo co považujete za průser roku ve světě hudby obecně?
3. Co byste si sami sobě popřáli do nového roku?Fast Food Orchestra (Fido)
V roce 2008 Fast Food Orchestra oslaví 10 let aktivního hraní po klubech a festivalech. Na triku mají zatím 2 řadové desky.

1. Tak asi hlavně na to, že jsme konečně po třech letech dokázali nasbírat materiál na novou desku a dokonce ji i natočit.

2. Největším propadákem je fakt, že jsme desku nestačili v tomto roce vydat.

3. Aby se lidem nové CD líbilo a aby se zadařilo turné.


Temperamento (Azi)
Vítěz druhého ročníku Coca Cola Popstar. Vydání své druhé desky chystají na jaro 2008.
1. Jsme moc rádi, že jsme mohli hrát spoustu skvělých koncertů pro parádní lidi.

2. Takovým menším průserem je odklad vydání naší druhé desky z finančních důvodů na jaro 2008.

3. Popřáli bychom si spoustu nezapomenutelných zážitků.


Sunshine (Kay)
Sunshine stihli letos vydat své čtvrté album Dreamer, kromě toho došlo i na koncertování nejen v ČR, ale třeba i Japonsku a nebo Moskvě.
1. Asi na to, že lidé reaguji na to, co děláme. A že ten poměr kladných reakcí vůči těm negativním nebo apatickým je výrazně v náš prospěch.

2. Takových věcí je pořád plno. Naštěstí ale jsou kupodivu víc motivující než deprimující...

3. Já osobně nepovažuju nový rok za nějaký zlom, je to jenom numerická změna v kalendáři. Takže to přání je vlastně pořád stejné s jemnými odchylkami: vstát, mít dost energie, času, radosti, kreativity a nafukovací den :o).

Sunshine

The Prostitutes (Luk)
Letošní rok kapely The Prostitutes byl hlavně ve znamení koncertování, ať už velké letní festivaly nebo podzimní Distortion-Dancing-Destruction Tour.

1. Letos jsme se potkali a začali spolupracovat s Nora Production, odehráli jsme kolem padesáti koncertů, hodně jsme pracovali v našich zaměstnáních, věnovali se rodinám nebo našim slečnám a všechno jsme to ve zdraví přežili. Rozdali jsme také spoustu lásky a míru, jak jsme slíbili již v předfestivalovém kytičkovém mírovém love-manifestu. Destroyer si dokonce chtěl nechat narůst vlasy až na zadek, ale pak se nějak obrátil světový hudební trend a muselo to jít dolů. Odjeli jsme podzimní Distortion-Dancing-Destruction Tour 2007. To není málo.

2. To je jasné, že jsme nesplnili uplně všechno, co jsme si předsevzali. No byli to asi tři akce, dvě letní a jedna podzimní, který byly opravdu opruz. Skoro vždycky je to souhra několika špatných faktorů, to se stává. Nikdy jsme nevěřili, že může jeden militantní ožralej idiot zničit celej koncert…, může. Průser je, že nám není šestnáct, ale možná je to vlastně štěstí…

3. Tak milé Prostitutky, ať se vám ta druhá deska vydaří ještě lépe než ta první a ukažte i venku, co je to pravá pódiová Destrukce!


Imodium
Broumovská kapela Imodium letos vydala desku Stigmata, v prosinci navíc vyrazila na už tradiční Bytové turné.

1. U nás je to jednoznačný, tenhle rok jsme natočili a vydali druhou desku, která pro nás byla zatím nejzásadnější a díky ní se stala spousta zajímavých věcí, který posunuli kapelu zase o něco dál.

2. Těžko říct co propadák! Nic takového se nestalo, věci, který nás štvou, stále trvají, snad jen kromě těch vnitřních - kapelních - ty se snažíme odbourávat! Logicky nikdo jiný to za nás neudělá!

3. Do novýho roku si sami popřejeme vydařený další turné k desce, krásnou letní sezonku, ještě vydařenější podzim a zimu jakbysmet. Mezi tím spoustu příběhů a zážitků s lidmi novými i stávajícími.


Elektrick Mann (Mejla)
Tato neustále provokující kapela toho letos stihla hodně. Kromě vydání CD a DVD nesmíme zapomenout ani na slavný konflikt s Chrisem Cornerem (IAMX) na Hrachovce :o)

1. Že jsme se ze všech akcí dostali ve zdraví zpět domů k rodinám a taky že šlo ven DVDčko.

2. Asi koncert v Přelouči, tak nažraní pokupě jsme snad všichni ještě nebyli.

3. Nová játra a prostatu a každému na krk GPSku.


Vypsaná fiXa (Mejla)
Na podzim kapela vydala album Fenomén, které produkoval Dušan Neuwerth. Deska byla kritiky přijata velice pozitivně. Na začátku prosince kapela vyprodala velký sál pražské Lucerny.

1. Určitě jsme nejvíce a nekriticky pyšní na naši novou desku, a také že ještě stále můžeme spolu komunikovat, aniž bychom u toho používali násilí.

2. Největší průser roku jsou dle mého ceny vstupného na koncerty. Některé kapely to už opravdu přehánějí.

3. Hlavně zdravé uši a dostatek dobrosrdečných a nekonfliktních kamarádů.

Vypsaná fiXa

100°C (Mojjo)
Historicky první vítěz soutěže Coca Cola Popstar, momentálně pracují na svém třetím albu.

1. Jelikož děláme nové CD, které by spolu s remixy mělo vyjít v dubnu, tak jsme pořád v pracovním nasazení. A písní jsme napsali bezmála na padesát, teď vybíráme ty nejlepší a pilujeme je, takže rok 2007 byl pro nás ve znamení best šlágrů.

2. Co mě moc nebavilo, tak to asi Lucka Vondráčková (nechápu, lidi jsou fakt tak mimo, že to kupujou?)

3. Popřáli bychom si, aby se naše nové CD líbilo a hlavně, aby si ho ni fanoušci KOUPILI! Jelikož s prodejem je to v Čechách od 9 k 5 a pak na výrobu nosičů kapely nemají prostředky tak, aby to bylo 100% kvalitní.

Publikováno: 24.12.2007, autor: cubic
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama