10 rad jak do začátku:-p

6. října 2007 v 19:07
1)Ujasněte si, co a s kým chcete hrát!Připravte se na to, že to nepujde samo a že vás to bude stát spostu sil, času a peněz a výsledek vám nikdo nezaručí.Nejduležitější ale je věřit tomu, co děláte!!!
2)Hned ja nazkoušíte dost písniček, udělejte koncert, kam pozvěte všechny vaše kámoše.Učte se hrat na živo a komunikovat s publikem.
3)Nahrajte doma,ve zkušebňe nebo v levném nahravacím studiu dvě vaše největší hitovky.
4)Sežeňte kamaráda se slušnou zrcadlovkou.oblečte si na sebe ty nejlepši hadry, jďete na zajímavé místo a vyfoťte vaše xichty, ne rozmazané šmouhy :-)
5)Založte profil na Bandzone a Myspace, udělejte si vlastní jednoduché webovky.Vymyslete zajimavy a originalni do biografie.Nejde ani tak o to, aby to byla pravda,ale aby se vas mluvilo a bylo co psat...
6)Dejte o sobě věďet-kontaktujte spřízněné kapely,redakce časáků,fanoušky,kluby,promotéry, pořadatele fesťáků,místní rádia.POZOR-nebuďte prěhnaně agilní, není nic horší než otravnáa neodbytná začínající kapela, co spamuje každý guestbook a novinářský email.
7)Zkoušejte co nejvíc koncertovat a vypouštějte co nejvíc ven nové písničky a třeba na digital natočte klip.S dobrým nápadem mate šanci uspěs v žánrovém pořadu na Óčku.Dělejte výměny s kapelami,pořádejte koncerty,shánějte kontakty a hlavně se na tom nesnažte moc vydělat.Zatím buďte rádi za cesťák.
8)Co nejdřív si uďelejte merchandise-když se budete lidem libit,spíš si koupí vaše tričko bo placku než CD.Dobré jsou samolepky nebo třeba rozhazování demáčů zadarmo do publika.Fanoušci si zatím musíte uplácet! :-)))
9)Když z toho nic nezabere,tak zkuste vyhledávací soutěže.Není to sice moc cool,ale kvalitní konkurence není zase tak moc.
10)Buďte trpěliví.Třeba to neděláte špatně,třeba vás jenom ještě svět nedocenil a jednou to přijde!!!!!!
(Co se týče mojí kapely, tak se těma pravidla asi budem řídit :-P)
(zdroj-časopis F:LTER září 2007)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Chtěl/a by si mit svou kapelu???

Ano 14.3% (1)
Ne 42.9% (3)
Ještě jsem nepřemýšlel/a 28.6% (2)
Možná někdy v budoucnu ano 0% (0)
Ne nikdy v životě 0% (0)
Už mám 14.3% (1)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama